Читателската карта като първа стъпка към големия свят

Библиотеката не е просто място за съхранение на книги, а живото сърце на нашето училище. Място, където приказките оживяват, а децата откриват първите си големи вдъхновения.

Щастливи сме да споделим, че усилията на нашия екип за насърчаване на ранната грамотност бяха отразени в прекрасен материал на фондация „Детски книги“. В интервю наш учител разказва за емоцията от получаването на първата читателска карта и за това как заедно с родителите градим общност от мислещи и четящи деца.

“Да си мост или пътека към библиотеката е кауза и призвание”, споделя екипът ни. В нашата библиотека децата не просто четат – те се срещат с автори като Виктория Бешлийска, Никола Райков и Катя Антонова, учат се на емоционална интелигентност и развиват умения, които ще ги подкрепят през целия им живот.

Благодарим на родителите за доверието и на Детския отдел на Столична библиотека за успешното партньорство!

Виж цялата статия тук: https://detskiknigi.com/bibliotekata-roditelite-i-uchitelite-nad-120-chitatelski-karti-za-deca-i-prodalzhavame/?fbclid=IwdGRjcAPdclBjbGNrA91yE2V4dG4DYWVtAjExAHNydGMGYXBwX2lkDDM1MDY4NTUzMTcyOAABHpmbl95xtJHY0A_nJNHt4cAzMRjg3pseYgzfX4GTxuT8tN9e2k0JxnZ5YAod_aem_RoTDXjb9FL-R_KQvY9joNw