Библиотеката не е просто място за съхранение на книги, а живото сърце на нашето училище. Място, където приказките оживяват, а децата откриват първите си големи вдъхновения.
Щастливи сме да споделим, че усилията на нашия екип за насърчаване на ранната грамотност бяха отразени в прекрасен материал на фондация „Детски книги“. В интервю наш учител разказва за емоцията от получаването на първата читателска карта и за това как заедно с родителите градим общност от мислещи и четящи деца.
“Да си мост или пътека към библиотеката е кауза и призвание”, споделя екипът ни. В нашата библиотека децата не просто четат – те се срещат с автори като Виктория Бешлийска, Никола Райков и Катя Антонова, учат се на емоционална интелигентност и развиват умения, които ще ги подкрепят през целия им живот.
Благодарим на родителите за доверието и на Детския отдел на Столична библиотека за успешното партньорство!
